Jakie pożyczki są najkorzystniejsze?

środa, 4 listopada 2020

Nieraz zdarzało się nam być w potrzebie i nie mieć żadnego źródła, z jakiego by można pozyskać fundusze na ów określony cel, który spędzał nam sen z powiek. Dzisiaj na szczęście rozwiązań dla problemów finansowych jest wiele. Najkorzystniejsze jednak okazują się być nie te pochodzące z różnych banków, gdyż prowizje, jakie są pobierane z tej okazji, często bywają naprawdę ogromne. Obecnie coraz większa popularnością cieszą się już nie takie obce i mało oswojone instytucje parabankowe.

Tradycyjne pożyczki

Tradycyjna pożyczka jest dzisiaj na przykład pożyczka chwilówka, znana już od dawien dawna jako najszybszy sposób na uzyskanie żądanej kwoty pieniędzy w maksymalnie krótkim czasie. Takie pożyczki udzielane są najczęściej od ręki i są to pożyczki bez BIK, dlatego decyzja finansowa najczęściej jest gotowa w zaledwie kilka minut od złożenia wniosku. Jest również zwykle decyzją pozytywną.

Coraz powszechniejsze, nowe pożyczki

Na rynku finansowym pojawiła się ostatnimi czasy nowa forma pożyczania pieniędzy i jest nią pożyczka prywatna. Jest to pożyczka udzielana najczęściej osobie prywatnej przez osobę prywatną na zasadach ustalonych wspólnie przez obie strony. Jest to jeszcze korzystniejsza forma pożyczki, ponieważ wszystko ustalane jest indywidualnie. Dla strony pożyczającej pieniądze oznacza to najczęściej spory zysk, a dla osoby zaciągającej dług - najlepsze możliwe zasady i reguły, jakich z pewnością nie wynegocjowałby w banku czy nawet innej instytucji pozabankowej.