Dlaczego pożyczki bez BIK są lepsze?

czwartek, 14 stycznia 2021

Najczęściej, kiedy potrzebujemy pożyczki oznacza to, że potrzeba jest naprawdę paląca i nie mamy czasu na bardzo długie oczekiwanie na decyzję finansową nawet w naszym banku, w którym mamy otwarte rachunki czy mamy lokaty.

Banki znane są ze swoich bardzo skomplikowanych procedur i długiego trzymania w niepewności swoich klientów. W przypadku instytucji pozabankowych decyzje o przyznaniu pożyczki są w zasadzie od razu, najwyżej po kilkunastu minutach od jego wprowadzenia.

Atrakcyjne stawki prowizyjne

Wiadomo, że firmy pożyczają nam pieniądze po to, żeby na tym zarobić. Jeśli jednak mowa jest o takim zobowiązaniu, jak pożyczka chwilówka ze względu na sporą konkurencję, te naprawdę krótkoterminowe pożyczki nie kosztują nas nic albo prawie nic. Pod tym względem więc również są dużo lepsze od typowych, tradycyjnych pożyczek bankowych.

Atrakcyjne formy pożyczek

Dzisiejsze pożyczki nie muszą mieć jedynie tradycyjne formy. Coraz większą popularnością cieszy się pożyczka prywatna polegająca na znalezieniu przez osobę potrzebującą pieniędzy strony, która oferuje pożyczenie pieniędzy. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że forma spłaty zobowiązania ustalana jest indywidualnie między stronami.

Takie zobowiązanie jest najczęściej zaciągane również na warunkach korzystnych dla obu stron jednocześnie. Okazuje się więc, że banki przegrywają dzisiaj z nowoczesnymi formami pożyczania pieniędzy w awaryjnych sytuacjach, które przecież mogą zdarzyć się każdemu z nas.