Czy pieniądze mogą dać człowiekowi szczęście?

piątek, 16 marca 2018

Coraz częściej w dzisiejszych czasach człowiek w pogoni za pieniędzmi traci sens życia. Co prawda zdobywa coraz to więcej pieniędzy, ale czy to wystarczy, żeby być tak naprawdę szczęśliwym?

Pieniądze jest to tak pożądana rzecz, że dla nich jesteśmy w stanie poświecić bardzo wiele. Zdobywając odpowiedni status majątkowy zmuszeni, jesteśmy do wyboru praca albo rodzina. Oddając się obowiązkom zawodowym, oddalamy się od swojego największego skarbu, jaki posiadamy, mianowicie rodziny. Powoli tracimy z nią kontakt, który może być bardzo trudny do odbudowania. Zatracając się w pracy, narażeni jesteśmy na dodatkowy stres, a także może to powodować różnego rodzaju choroby związane z przepracowaniem. Na co wówczas nam zarobione pieniądze, jeśli nie jesteśmy w stanie ich wydać, a rodzina pozostała nam tylko na zdjęciu?

Istnieje oczywiście druga strona medalu, bez pieniędzy nie da się żyć, a posiadanie ich w wystarczającej ilości powoduje, że możemy spełniać nie tylko swoje zachcianki, ale również swojej rodziny. Mając pieniądze, jesteśmy w stanie wykupić lekarstwa w momencie jakiejś choroby, a niekiedy potrafią uratować nam nawet życie, gdy potrzebna jest kosztowna operacja.Czy pieniądze dają szczęście?

Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na zadane pytanie. Niektórzy twierdzą, że pieniądze szczęścia nie dają, ale mogą zrobić to rzeczy, które za nie dostaniemy. I chyba choć trochę prawdy w tym stwierdzeniu jest, bo przecież samo posiadanie większej ich ilości nie jest niczym złym, ważne jest jednak ich wykorzystanie i cena, jaką płacimy za ich zdobycie.

Istnieje więc wiele niebezpieczeństw, czyhających na osoby dorabiające się wielkich majątków. Co z tego, że mogą one inwestować i pomnażać swój kapitał nie robiąc nic, ale tak naprawdę w głębi duszy nie są szczęśliwe. Nie ważne, że zgromadziły ogromny majątek, jak nie mogą nikomu zaufać każdy, jest z nimi tylko dla pieniędzy. Może to więc w bardzo prosty sposób obrócić się w samotność, a to już nijak się ma do szczęścia, bo co jak co, ale nie da się tak naprawdę cieszyć z życia w samotności.

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, można w bardzo łatwy sposób zauważyć, że to nie pieniądze dają szczęście, ale to, w jaki sposób je zdobywamy oraz co z nimi robimy. Zachowując odpowiedni umiar, powinniśmy być w stanie przeżyć swoje życie w sposób jak najbardziej wartościowy a zarobione fundusze traktować tylko jako niezbędne do osiągnięcia zamierzonych celów. Nie wolno nam jednak przy tym zapominać, że niektórych rzeczy po prostu nie da się kupić.