BLOG

Pożyczki online jako produkty

środa, 26 listopada 2014
Mimo, iż pozabankowe pożyczki przez Internet, zarówno chwilówki jak i pożyczki ratalne, oferowane przez firmy pożyczkowe mają wielu zwolenników wśród pożyczkobiorców, to jednak wystawiane są im również oceny negatywne. W roli krytyków pożyczek online występują przede wszystkim organizacje podkreślające wysoki koszt, jaki wynika z udzielonej pożyczki, co prowadzi wielu pożyczkobiorców do jeszcze większego zadłużenia. Oczywiście sam koszt nie jest powodem tego stanu rzeczy - uczciwa analiza swoich możliwości finansowych oraz samodyscyplina w spłacaniu pożyczki to fundamenty bezproblemowej obsługi pożyczki.

Tanie zakupy spożywcze

czwartek, 20 listopada 2014
Zakupy spożywcze bezsprzecznie są podstawowym i cyklicznym wydatkiem każdego gospodarstwa domowego - o ile można okazjonalnie kupować elektronikę, wycieczki czy materiały budowlane, o tyle żywność jest nam niezbędna do życia. Ponieważ zmuszeni jesteśmy regularnie dokonywać zakupów produktów spożywczych, to powstaje nie tylko pytanie o miejsce najtańszych zakupów, ale także o sposób jak kupić najtaniej.

Odsetki a RRSO

środa, 12 listopada 2014
Naliczanie odsetek oraz wyliczanie RRSO może się niekiedy okazać złożoną i karkołomną kalkulacją w zależności od przyjętej techniki obliczeń czy typu odsetek. Dostępne w Internecie serwisy umożliwiające obliczanie odsetek i RRSO, a także oprogramowanie komputerowe wyposażone w stosowne programy, funkcje lub aplikacje, wreszcie specjalistyczne kalkulatory finansowe pozwalają dość szybko uzyskać wynik obliczeń. Jednakże znajomość algorytmu kalkulacji odsetek i RRSO może być bardzo pomocna, zwłaszcza z uwagi na możliwość przeprowadzenia samodzielnych obliczeń określających wysokość odsetek i RRSO.

Rynek pożyczek chwilówek w 2013 roku w Raporcie "Pożyczki w Internecie"

środa, 5 listopada 2014
Opracowany na zlecenie Kreditech Polska, właściciela firmy pożyczkowej Kredito24.pl, raport "Pożyczki w Internecie", a przygotowany przez Interaktywnie.com, w syntetyczny sposób przedstawia sytuację sektora pozabankowych pożyczek chwilówek dostępnych przez Internet w 2013 roku. Dynamiczny wzrost i ogromne perspektywy to kluczowe wnioski płynące z tej analizy, mimo iż na horyzoncie widać coraz wyraźniej wysiłek ustawodawcy by wprowadzić zapowiadane uprzednio regulacje zmierzające do ograniczenia swobody kształtowania kosztów pożyczki oraz procesu udzielenia i obsługi spłaty pożyczki, w tym windykacji. Polacy coraz chętniej korzystają z szybkich pożyczek internetowych - rosnące zainteresowanie przekłada się na szacunki co do wielkości rynku firm pożyczkowych mówiące o poziomie ok.3,5 mld zł.