BLOG

Podmioty dbające o przejrzystość sektora pożyczek online

środa, 29 października 2014
Dynamicznie rosnący rynek pozabankowych pożyczek online to odpowiedź na potrzeby konsumentów w Polsce dotyczące pozyskania szybkiego finansowania domowych wydatków, zarówno regularnych miesięcznych zobowiązań (np. rachunki za media), jak i celowych zakupów, w szczególności nieprzewidzianych wydatków. Skorzystanie z pożyczki online to również przejaw preferencji co do właściwości tej formy finansowania - chwilówki czy pożyczki ratalne dostępne online są udzielane w dość szybki sposób i proces ich udzielenia pod względem formalnym jest zwykle bardzo uproszczony.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a pożyczki na cele mieszkaniowe

środa, 22 października 2014
Stosunek prawny łączący pracodawcę i pracownika określa nie tylko wzajemne obowiązki, ale również przywileje, w tym te wynikające ze stosownych przepisów prawa w zakresie praw należnych pracownikowi - jednym z nich jest możliwość skorzystania ze środków pieniężnych zgromadzonych w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Czym jest ZFŚS? Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych jest funduszem socjalnym, tworzonym przez pracodawców w ich zakładach pracy. Zakładany jest aby finansować aktywności socjalne w ramach puli osób uprawnionych do korzystania z funduszu, czyli pracowników i ich rodzin, emerytów i rencistów (jako byłych pracowników).

Kredyt studencki - warunki, dokumenty i terminy

środa, 15 października 2014
Nowy rok akademicki to dla każdego studenta znak, iż 3 miesięczne wakacje dobiegły końca, zaś z drugiej strony symbolizuje on nowy rozdział w pisanej życiem powieści zatytułowanej "Studiowanie". Pierwszy rok studiów różni się jednak od pozostałych z uwagi na fakt, iż jest to początek kilkuletniego procesu zdobywania tytułu naukowego, a zarazem wstęp do samodzielności jaka towarzyszyć będzie przez pozostałe lata studiowania i dalszego życia. Nierzadko decyzje podjęte na tym etapie życia, w istotny sposób ukształtują następne lata doświadczeń naukowych oraz zawodowych. Dlatego z niemałą rozwagą należałoby kierować się w sprawach organizacyjno-logistycznych oraz finansowych studiowania.

Kiedy wybrać się na urlop?

środa, 8 października 2014
Kiedy najlepiej wyjechać na wakacje i odpocząć na urlopie? Czym się kierować wybierając termin urlopu wypoczynkowego? Która pora roku najpiękniejsza oraz będzie najbardziej dogodna z perspektywy zobowiązań zawodowych? Na podobne pytania warto poszukać odpowiedzi chcąc wybrać najlepszy okres na urlopowy odpoczynek. Jest to o tyle ważne, że aktywny wypoczynek i podróżowanie są coraz częściej wybieranymi metodami spędzania wolnego czasu.

Opłaty pobierane przy udzieleniu pożyczki

środa, 1 października 2014
Pożyczanie pieniędzy w formie kredytu lub pożyczki wiąże się zwykle z dwoma rodzajami opłat, tj. opłatą odsetkową, wynikającą z wysokości oprocentowania, oraz opłaty stałej, wynikającej z różnych tytułów dla których podstawą sposobu naliczania jest cennik pożyczkodawcy. W konsekwencji spis opłat powinien być częścią postanowień umowy pożyczki, stanowiąc dla obu stron podstawę dla podjęcia decyzji o transakcji - zarówno pożyczkodawcy jako udostępniającego środki pieniężne, jak i pożyczkobiorcy zaciągającego zobowiązanie dłużne. Warto odnotować, iż Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w trosce o potencjalnych pożyczkobiorców, dokonuje kontroli firm pożyczkowych celem zbadania zgodności używanych wzorców umów pożyczki z obowiązującymi przepisami prawa.