3 sposoby na podwyższenie zdolności kredytowej

środa, 29 marca 2017

Obawiasz się, że Twoje dochody nie będą wystarczające, by otrzymać kredyt z banku? Sprawdź trzy sposoby na skuteczne podwyższenie zdolności kredytowej, dzięki czemu na pewno bank przyzna Ci pożyczkę.

1. Szukaj kredytu z długim okresem spłaty

zdolność kredytowaZastanawiasz się co takiego ma termin spłaty zobowiązania do zdolności kredytowej? Ma, i to nawet bardzo wiele. Chcąc na przykład pożyczyć 20 tys. złotych, możesz płacić bardzo wysokie, lub prawie nieodczuwalne miesięczne raty. Im dłużej będziesz spłacać taką kwotę, tym miesięczne obciążenie Twojego budżetu będzie niższe. Zatem jeżeli w jednym banku oczekiwana przez Ciebie kwota nie jest dostępna, poszukaj banku, w którym będzie można rozbić to samo zadłużenie na dłuższy okres kredytowania. Na pewno miesięczne raty ulegną zmniejszeniu, a Twoja zdolność kredytowa podskoczy do góry.

2. Zadbaj o wkład własny

Wkład własny kojarzy nam się przede wszystkim z kredytami mieszkaniowymi bądź hipotecznymi. Rzeczywiście dzięki nim, nasza zdolność kredytowa jest wyliczana o wiele korzystniej. Dlatego podejmując decyzję o wzięciu kredytu na bardzo dużą sumę, należy się przygotować do tego przedsięwzięcia z dużo większym wyprzedzeniem. Zacznijmy oszczędzać. W jaki sposób? Skoro będziemy w stanie opłacać miesięczną ratę w konkretnej wysokości, to przed zaciągnięciem tego kredytu, odkładajmy taką sumę na konto oszczędnościowe. Po kilkunastu miesiącach przygotowań jesteś w stanie złożyć wniosek z całkiem zadowalającym wkładem własnym. Wtedy uzyskanie kredytu gotówkowego, będzie zwykłą formalnością.

3. Poszukaj współkredytobiorcy

Wiesz, że poprzednie dwie wskazówki w Twoim przypadku, na pewno nie będą zbyt dobrym rozwiązaniem? Nic straconego. Wystarczy, że poszukasz drugiej osoby, która będzie Twoim współkredytobiorcą. W taki sposób zdolność kredytowa jest podwyższona dzięki znacznie wyższym dochodom. Spytaj się, czy ktoś z Twoich bliskich nie jest w stanie Ci pomóc.

Jeżeli jednak żaden z pomysłów nie okaże się przepustką do kredytu w wysokości, która Cię interesuje. Należy mocno zastanowić się nad tym, czy na pewno taką kwotę jesteś w stanie spłacać. W końcu firmy pożyczkowe patrząc na zdolność kredytową, zwracają szczególną uwagę, czy na pewno będziesz wypłacalny, a przy okazji sam nie wpadniesz w poważne tarapaty finansowe. Może warto zastanowić się nad obniżeniem pożyczanej kwoty?